O českém loutkovém divadle rodinném

Výstava přibližuje významnou kapitolu českého ochotnického divadla první poloviny 20. století, zvanou "rodinné loutkové divadlo". Prostřednictvím vybraných původních objektů představuje charakteristickou produkci nejznámějších českých loutkářských firem a tvůrců. Dominují zde stolní tištěná divadla a sériově vyráběné loutky. Exponáty pocházejí ze sbírky oddělení dějin divadla Moravského zemského muzea v Brně. Součástí výstavy je replika většího stolního divadla s kopiemi loutek a dekorací, s nimiž si mohou návštěvníci volně hrát a manipulovat.
Výstava je nenáročná, vyžaduje prostor cca 200 m čtverečních, cca 4-5 prosklených vitrín vhodných k prezentaci loutek (mohou být jak pultové, tak stojící), podstavce neutrálního vzezření k umístění divadel a kliprámy. Svícení je nejvhodnější bodové, které dokáže předměty „vypíchnout“ v prostoru a vytvoří divadelní atmosféru.

Sbalené exponáty nezabírají velký objem - cca 10 m kubických (=např. Ford Transit).
Exponáty je nutné pojistit „z hřebíku na hřebík“. Jejich pojistná hodnota činí přibližně 900.000,- Kč.
Výstavu instalují a demontují 3 pracovníci oddělení dějin Moravského zemského muzea (instalace - 4 dny, demontáž – 3 dny). Pořadatel hradí jejich cestovné a ubytování.

Pořadatel zajišťuje průvodní tiskový materiál dle dodaných podkladů (popisky a texty výstavy, plakát, pozvánka, katalog, popř. obsažnější tematickou publikaci).

Pronájem a úhrada amortizace výstavy činí 30.000,- Kč.

Bližší informace: Mgr. Jaroslav Blecha, tel.: +420 533 435 256, e-mail: jblecha@mzm.cz 

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS