Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu 2023

Zpět na Programy pro rodiny

14. 3. - 17. 3. 2023


Programy pro vás připravili pracovníci Oddělení dějin hudby, Zoologického oddělení, výtvarník Libor Sigmund, Mgr. Jarmila Bíšková - Ústav archeologické památkové péče Brno, v. v. i., Mgr. Olga Lečbychová - Archeologický ústav AV ČR Brno, v. v. i., Mgr. Zdenka Kosarová, Archeologický ústav AV ČR, Brno, v.v.i. a Oddělení Dětské muzeum Moravského zemského muzea.
 

Úterý – 14. 3. 2023 – Archeologie z nebe (9 - 13 hod.)

Sraz účastníků v Pavilonu Anthropos, Pisárecká 5, před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.

Může archeolog pracovat v letadle? Co je družicová archeologie? Jak poznáme z výšky, kde se nacházelo sídliště nebo pohřebiště? Ve výstavě nazvané Archeologie z nebe se zábavou formou dozvíme, jak archeologové pomocí nových technologií zkoumají stopy života našich předků. Zjistíme, jak byl objeven hrob keltského bojovníka, který ve výstavě uvidíte. A na závěr si vytvoříme vlastní keltský amulet.
 

Středa – 15. 3. 2023 – Barevná zoologie aneb kreslíme v muzeu (9 - 13 hod.)

Sraz účastníků v Dietrichsteinském paláci, Zelný trh 8, před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.

Máte rádi přírodu a zvířata a baví vás kreslení? Tento den vás čeká obojí. Navštívíme zoologickou expozici Fauna Moravy, ve které se od našeho zoologa dozvíme spoustu zajímavostí především ze světa savců. Poté si zkusíme vytvořit vlastní kresbu savce pod dohledem zkušeného výtvarníka Libora Sigmunda.
 

Čtvrtek – 16. 3. 2023 – Život a hudba Leoše Janáčka (9 - 13 hod.)

Sraz účastníků před Památníkem Leoše Janáčka, Smetanova 14, před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.

V domku Leoše Janáčka se hravou formou seznámíme se skladatelem a jeho díly, zejména s neposednou liškou Bystrouškou z Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky. Čekají nás hudební a výtvarné aktivity vycházející z Janáčkova hudebního myšlení.
 

Pátek – 17. 3. 2023 – Loutkářské umění (9 - 13 hod.)

Sraz účastníků v Paláci šlechtičen, Kobližná 1, před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.

Co je to scéna, opona nebo rekvizita a k čemu nám slouží loutky? To se dozvíme v programu plném aktivit a her v expozici Loutkářské umění. Také si budeme povídat o tom, co je to divadlo, jak vzniká loutka, kolik druhů jich existuje nebo jaká řemesla se na výrobě loutky podílí. Vyrobíme si vlastní loutku a zahrajeme si pohádkový příběh s loutkami.
 

Programy jsou určené pro děti od 1. do 7. třídy, zájemci se mohou objednat na čtyřdenní program nebo na jednotlivé dny dle výběru.
Cena jednodenního programu je 100 Kč, cena čtyřdenního programu je 380 Kč.
Přihlášky a informace: Dětské muzeum MZM, tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz - kapacita programů je omezená.
 

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS