Mendel Day 2020

Místo: Centrum Mendelianum, Biskupský dvůr, Muzejní 1, Brno 
Termín: 8. března 2020

Již páté mezinárodní oslavy Mendelova dne budou zahájeny 6. března v University of Natural Resources and Life Sciences Vienna (BOKU) ve Vídni. Akce se ponese v duchu svého názvu Art and Science (Umění a věda). Hlavním spoluorganizátorem je rakouská partnerská mendelovská společnost Gregor Mendel Gesellschaft.

Jako každoročně bude součástí oslav Mendelova dne slavnostní udělování Mendelovy pamětní medaile. Tato prestižní cena, mezi jejímiž držiteli jsou i nositelé Nobelovy ceny, je pravidelně udělována od roku 1992 výborem Mendeliana Moravského zemského muzea. Tentokrát tuto cenu převezme profesor Johannn Sölkner z rukou generálního ředitele Moravského zemského muzea Jiřího Mitáčka a vedoucího Centra Medelianum Jiřího Sekeráka.

Na akci ve Vídni plynule navážeme 8. března v Centru Mendelianum volným vstupem pro veřejnost v rámci otevíracích hodin. Od 14. hod. pak bude pro všechny připraven program se zajímavými pokusy v molekulárně biologické laboratoři a promítáním dokumentu o Mendelovi. Zájemci se také mohou účastnit komentované prohlídky po Mendlově Stezce v Brně.

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS