Pavilon Anthropos a okolí, Pisárecká 5, Brno
Sobota 31. 5. 2025 v 15:00 hod.
Dětské muzeum Moravského zemského muzea srdečně zve všechny děti, rodiče, prarodiče i jejich blízké na tvořivé odpoledne plné barev, fantazie a dobrodružství ve výstavě Tisíc tváří Amazonie.
Na úvod programu ožije výstava dramatizací dávných příběhů domorodých obyvatel Amazonie v podání studentek Ateliéru divadlo a výchova pro Neslyšící Divadelní fakulty JAMU.
Představení je určeno široké veřejnosti a je přístupné i neslyšícím návštěvníkům.
Následně si společně výstavu prohlédneme a pustíme se do tvořivých dílen – čeká nás malování na obličej inspirované amazonskými vzory, výroba originálních ozdob, papírového hada a jednoduché prstové loutky.
Výstava navíc nabízí celou řadu dalších zážitků: hudební nástroje, smyslové aktivity, živé exponáty, chodník pro bosé nohy a mnoho dalších zábavných her a překvapení.
Vstup na program je volný. Těšíme se na vás!
Po programu Dětského muzea od 17 hodin následuje přímo v prostorách výstavy představení Madremonte divadla Mikro-teatro. V tomto jedinečném prostředí, takřka autentických kulisách se odehraje příběh moudré Madremonte, která vládne spravedlivě. Vše, co dělá, však není samozřejmostí. Ví to i Alfonso? Alfonso potřebuje pro svůj život stále víc. Jak si s tím poradí moudrá Madremonte?
V inscenaci pro komorní počet diváků se herečka stává scénou a celý příběh se odehrává ve vrstevnatém oděvu, který připomíná typickou kolumbijskou sukni. Pod lištami, chlopněmi, odkrývacími a odepínacími prvky, v kapsách a dalších částech oděvu se odehrávají jednotlivé kapitoly příběhu, vylézají z nich loutky a roztodivné nástroje. Divák tak nevnímá oděv herce jako oblečení, ale překračuje hranici do kouzelného světa fantazie. Pohádka vychází z kolumbijské mytologie a využívá principy participačního divadla.