Archeologie z nebe

3. 11. 2022 – 30. 12. 2023
 


Zpět na Výstavy | Pavilon Anthropos

Otevírací doba: úterý až pátek 9-17 hod., sobota až neděle 10-17 hod.
Vstupné: plné 70 Kč, zvýhodněné 50 Kč, rodinné 150 Kč
 

Upozorňujeme návštěvníky, že výstava není bezbariérově přístupná v celém rozsahu. Za tuto skutečnost se omlouváme a děkujeme za pochopení.


Zbrusu nová výstava Archeologie z nebe v Pavilonu Anthropos vás povznese do nadpozemských výšin, z nichž lze spatřit to, co je běžně neviditelné: stopy života našich předků dávno ukryté pod zemí nebo v reliéfu terénu.

Hudební archeologie 39: Archeologie z nebe (2. 9. 2023 v 17:00 hod.)

Naučíte se, jak tyto stopy v krajině číst. Dozvíte se, kam technologicky dospěla archeologie za posledních 100 let a proč má každý jeden archeologický nález smysl.

Čekají vás exponáty, které slouží při dokumentaci památek, archeologické nálezy z letadlem objevených lokalit, rekonstrukce hrobu keltského bojovníka, 3D modely i 3D vizualizace archeologických situací zasazených do leteckých snímků, mnoho krásných záběrů krajiny z ptačí perspektivy, simulátory létání s dronem, hra nebo interaktivní pískoviště, kde si vytvarujete krajinu podle svých vlastních představ.

Výstava se uskutečňuje ve spolupráci Ústavu archeologické památkové péče Brno, v. v. i. (dále ÚAPP Brno), Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i. (dále ARÚB) a Národního památkového ústavu (dále NPÚ).
KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS