Festival vědy 2022

Ve dnech 9. - 11. září 2022 se MZM jako každoročně účastní Festivalu vědy, letos nově na Brněnském výstavišti. Odborníci z Mineralogicko-petrografckého oddělení představí krásu i praktické využití nerostů, s Centrem Mendelianum otestujte svoje čichové buňky nebo si osaháte DNA a Dětské muzeum vás zavede do kouzelného světa loutek, lidových krojů či dětských her našich prababiček.

Myslíte si, že nerosty jsou jen na ozdobu? Omyl! Minerály i horniny používáte každý den. Nevěříte? Přijďte se podívat, jak záludné může být rozeznávání jednoho nerostu od druhého a proč studujeme jejich vlastnosti. Dozvíte se, proč je vyhledávání nerostů a těžba kamene životně důležitá a že se bez ní neobejdeme. A trochu té krásy samozřejmě také přivezeme. Na setkání se těší pracovníci Mineralogicko-petrografického oddělení MZM.

Přijďte pochopit podstatu Mendelových dihybridních křížení a jeho pokusné rostliny, vyzkoušejte si opylování hrachu, otestujte svoje čichové buňky a osahejte si lidskou a rostlinnou DNA. To vše najdete u Centra Mendelianum MZM.

Vědecký program doplní Dětské muzeum MZM o zkoušku obratnosti na dráze DNA a zároveň představí ochutnávku připravovaných programů pro rodiny s dětmi a školní skupiny v nových expozicích Paláce šlechtičen Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času a Loutkářské umění.

CONTACTS
SERVICES
SCIENCE AND RESEARCH
ABOUT US