Moravské zemské muzeum se otevírá dětem z Ukrajiny

Moravské zemské muzeum věnovalo Ukrajinské iniciativě Jižní Moravy 50 volných rodinných vstupenek do všech výstavních prostor. Jedná se o permanentky rodinného typu platné do 31. 12. 2022.

Ukrajinské děti se svými maminkami si budou moci zdarma prohlédnout vše, co Moravské zemské muzeum návštěvníkům nabízí - od mamuta v Pavilonu Anthropos, přes aktuální výstavy až po Památník Leoše Janáčka či expozici Fauna Moravy v Biskupském dvoře. Vstupenky předal osobně generální ředitel MZM Jiří Mitáček paní Ilnaře Dudash, představitelce Ukrajinské iniciativy Jižní Moravy.

Ve vzájemné spolupráci s Ukrajinskou iniciativou podle konkrétních potřeb a preferencí dětí nyní Moravské zemské muzeum připravuje dětské programy např. ve výstavách Óóó Indiáni a také komentované prohlídky v expozicích a výstavách s tlumočením do Ukrajinštiny.

"Věříme, že naše nabídka pomůže uprchlíkům z válkou zkoušené Ukrajiny alespoň na chvíli zapomenout na strasti a utrpení a dětem zpříjemní čas, který ve městě Brně a jeho okolí se svými příbuznými prožijí," vysvětluje Jiří Mitáček.

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS