Vernisáž výstavy "Malý princ Elišky Podzimkové"

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.

Ve spolupráci Elišky Podzimkové a Moravského zemského muzea se Brňanům i všem návštěvníkům jihomoravské metropole naskytne na prahu adventu vskutku nebývalá podívaná - Interaktivní výstava Malý princ Elišky Podzimkové.

Vernisáž výstavy se uskuteční 15. listopadu 2022 v 17:00 hod. v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu 8 v Brně.

„Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

Nové zpracování knihy Malého prince doprovodila Eliška vytvořením tajuplného fantazijního světa, který Vás okamžitě pohltí, a budete moci všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu, nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy.

A stejně jako v Eliščině knize, tak i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí. Návštěvníci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. Kouzlo!

Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace. Třeba ve starém stanu se můžete zaposlouchat do audioknihy Malý princ a k tomu vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí lidé stojící vně stanu. Nebo odvážně vnoříte ruce do obrovského mechového vejce, najdete a ohmatáte ukryté zvířátko a následně jej zkusíte nakreslit. Malé děti se mohou prohánět na dřevěném odrážedle ve tvaru lišky, smát se nahlas je dovoleno!

Pro Brno Eliška připravila v premiéře nové kreativní stanoviště, kde si budou moci návštěvníci sami dotvořit jednu z Eliščiných fotografií. A mnoho dalšího, ale to si raději přijďte prožít už na vlastní kůži.

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti Eliška vytvořila tajemný intimní prostor, který umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie a odnést si krásný zážitek.

Ve spolupráci s Dětským muzeem MZM bude připraven i bohatý doprovodný program.

Více na webu Eliskap.com, na Facebooku a Instagramu.


Vyzkoušejte sami klidně teď hned. Stáhněte si zdarma aplikaci ARTVIVE do chytrého telefonu, zapněte zvuk, namiřte na obrázek a začnou se dít věci!
Ke stažení na Google Play a AppStore.

Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno
16. 11. 2022 - 5. 3. 2023

KONTAKTE
DIENSTLEISTUNGEN
WISSENSCHAFT UND FORSCHUNG
ÜBER UNS